AMEA-nın və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin elmi müəssisələri arasında əməkdaşlıq imkanları müzakirə edilib
13.12.2019 17:54
AMEA-nın Torpaqşünaslıq və Aqrokimya İnstitutunun elmi işlər üzrə direktor müavini, a.e.ü.f.d., dos. Qoşqar Məmmədov, Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri, a.e.ü.e.d. Məmməd Məmmədov, laboratoriya müdirləri, a.e.ü.f.d. Əminə Axundova və a.e.ü.f.d. Sevda Talıbova Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Tərəvəzçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunda olublar.
Tərəvəzçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun direktoru Elmar Allahverdiyev ilə görüşdə iki elmi müəssisə arasında birgə əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub.
Sonra torpaqşünas alimlərə Tərəvəzçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun biotexnologiya, bitki-mühafizə, aqrokimya laboratoriyaları və istixanası barədə məlumat verilib. Alimlər laboratoriyalarda quraşdırılmış müasir avadanlıqlar və cihazların fəaliyyət prinsipi və orada aparılan tədqiqatlarla tanış olublar.

Cooperation opportunities between scientific institutions of ANAS and Ministry of Agriculture were discussed
13.12.2019 17:54
Deputy Director of Science of the Institute of Soil Science and Agrochemistry of ANAS, PhD in Agrarian sciences Goshgar Mammadov, chairman of the Trade Union Committee, Doctor of Agrarian sciences Mammad Mammadov, laboratory chiefs - PhD in Agrarian sciences Amina Akhundova and PhD in Agrarian sciences Sevda Talibova visited the Vegetable Research Institute of the Ministry of Agriculture.
During the meeting with Elmar Allahverdiyev, director of the Vegetable Research Institute, the issues of cooperation between the two scientific institutions were discussed.
Then soil scientists were informed about biotechnology, plant protection, agrochemistry laboratories and the greenhouse of the Vegetable Research Institute. Scientists got acquainted with the principle of functioning of modern equipment and devices installed in laboratories and researches conducted there.