Akademik İsa Həbibbəyli AMEA-nın Fəxri fərmanı ilə təltif olunub
AMEA-nın vitse-prezidenti, Ədəbiyyat İnstitutunun direktoru, akademik İsa Həbibbəyli 70 illik yubileyi və elm sahəsindəki xidmətlərinə görə, AMEA-nın Fəxri fərmanı ilə təltif edilib.
Mükafat Rəyasət Heyətinin bu gün keçirilən iclasında AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə tərəfindən akademikə təqdim olunub. A.Əlizadə alimin Azərbaycan ədəbi düşüncəsinin, onun ayrı-ayrı görkəmli simalarının həyat və yaradıcılığının tədqiqinə, ictimai fikir tariximizin öyrənilməsinə, milli ideologiyanın elmi əsaslarının formalaşmasına, ümumən müasir Azərbaycan humanitar və ictimai elmi düşüncəsinin inkişafına mühüm töhfələr verdiyini söyləyib.
Sonra çıxış edən İ.Həbibbəyli 1-ci dərəcəli “Vətənə xidmətə görə” ordeni ilə təltif olunması münasibətilə ölkə başçısına təşəkkürünü bildirib. Bundan əlavə, göstərilən diqqətə görə AMEA rəhbərliyinə minnətdarlığını ifadə edib.

Академик Иса Габиббейли награжден Почетным дипломом НАНА
Вице-президент НАНА, директор Института литературы академик Иса Габиббейли награжден Почетным дипломом НАНА в честь 70-летнего юбилея и заслуги в области науки.
Награда была вручена академику президентом НАНА академиком Акифом Ализаде на сегодняшнем заседании Президиума. А.Ализаде отметил, что ученый внес значительный вклад в изучение азербайджанского литературного мышления, жизни и творчества его выдающихся деятелей, изучение истории общественного мнения, формирование научных основ национальной идеологии, развитие современной азербайджанской гуманитарной и социальной науки.
Затем И.Габиббейли поблагодарил Президента страны за награждение орденом «За службу Отечеству» 1-й степени. Кроме того, он выразил благодарность руководству НАНА за внимание.