Əlyazmalar İnstitutunun nəşri İspaniya Milli Kitabxanasının fonduna daxil edilib
AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunun multidissiplinar əlyazmalar haqqında Azərbaycan və ingilis dillərində nəşr etdirdiyi “Azərbaycan multidissiplinar əlyazması: xəzinədən incilər” kitabının ingiliscəsi (“Multidisciplinary manuscripts of Azerbaijan: Masterpieces of the treasury”, Baku-2017) İspaniya Milli Kitabxanasının fonduna daxil edilib.
Kitabxananın Hədiyyə və mübadilə xidmətinin rəhbəri San Xuan Nünes nəşrə görə Əlyazmalar İnstitutuna təşəkkür məktubu göndərib.
Qeyd edək ki, kitabın ideya müəllifi və elmi məsləhətçisi AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, elmi redaktoru AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, layihənin rəhbəri Humanitar Elmlər Bölməsinin akademik-katibi, Əlyazmalar İnstitutunun direktoru, akademik Teymur Kərimlidir.

Publication by ANAS Institute of Manuscripts included into Spain National Library Fund
Book “Multidisciplinary manuscripts of Azerbaijan: Masterpieces of the Treasury” on multidisciplinary manuscripts, published by ANAS Institute of Manuscripts in English and Azerbaijani was included into Spain National Library Fund.
Head of the Library's Gift and Exchange Service San Juan Nunes sent a thanks letter to ANAS Institute of Manuscripts.
Author and scientific advisor of the book is President of ANAS academician Akif Alizadeh, scientific editor is ANAS vice-president, academician Isa Habibbayli, and project leader is academician - secretary of the Division of Humanitarian Sciences, Director of ANAS Institute of Manuscripts, academician Teymur Karimli.