Əlyazmalar İnstitutunun nəşri İspaniya Milli Kitabxanasının fonduna daxil edilib
AMEA-nın Məhəmməd Füzuli adına Əlyazmalar İnstitutunun multidissiplinar əlyazmalar haqqında Azərbaycan və ingilis dillərində nəşr etdirdiyi “Azərbaycan multidissiplinar əlyazması: xəzinədən incilər” kitabının ingiliscəsi (“Multidisciplinary manuscripts of Azerbaijan: Masterpieces of the treasury”, Baku-2017) İspaniya Milli Kitabxanasının fonduna daxil edilib.
Kitabxananın Hədiyyə və mübadilə xidmətinin rəhbəri San Xuan Nünes nəşrə görə Əlyazmalar İnstitutuna təşəkkür məktubu göndərib.
Qeyd edək ki, kitabın ideya müəllifi və elmi məsləhətçisi AMEA-nın prezidenti, akademik Akif Əlizadə, elmi redaktoru AMEA-nın vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli, layihənin rəhbəri Humanitar Elmlər Bölməsinin akademik-katibi, Əlyazmalar İnstitutunun direktoru, akademik Teymur Kərimlidir.

Издание Института рукописей добавлен в фонд Национальной библиотеки Испании
Версия книги на английском языке «Азербайджанская междисциплинарная рукопись: жемчужины из сокровищниц» ingiliscəsi (“Multidisciplinary manuscripts of Azerbaijan: Masterpieces of the treasury”, Baku-2017) Института рукописей имени М. Физули НАНА добавлена в фонд Национальной библиотеки Испании.
Руководитель Службы подарков и обмена Сан Хуан Нунес направил благодарственное письмо Институту рукописей.
Автор книги и научный руководитель - президент НАНА, академик Акиф Ализаде, вице-президент НАНА, академик Иса Габиббейли, руководитель проекта - академик-секретарь Отделения гуманитарных наук, директор Института рукописей, академик Теймур Керимли.