Akademik Kamal Abdullayev Macarıstanın “Zabit Xaçı” ali ordeni ilə təltif olunub
Azərbaycan Dillər Universitetinin (ADU) rektoru, akademik Kamal Abdullayev Macarıstan və Azərbaycanın elmi-mədəni əlaqələrinin dərinləşməsindəki roluna görə “Zabit Xaçı” ali xidmət ordeni ilə təltif olunub.
Ordenin təqdimat mərasimində çıxış edən akademik K.Abdullayev macar dili, ədəbiyyatı və macarşünaslığın ADU-nun ən prioritet sahələrindən biri olduğunu söyləyib, Macarıstan səfirliyi ilə perspektivli layihələr həyata keçirdiklərini vurğulayıb.
Macarıstanın Azərbaycandakı səfiri Viktor Sederkenyi isə Kamal Abdullayevi görkəmli alim və ölkəsinin dostu adlandırıb.

Академик Камал Абдуллаев награжден высшим орденом Венгрии «Офицерский крест»
Ректор Азербайджанского университета языков (АУЯ), академик Камал Абдуллаев был награжден орденом «Офицерский крест» за свою роль в углублении научных и культурных связей между Венгрией и Азербайджаном.
Выступая на вручении награды, он сказал, что венгерский язык, литература и венгероведение являются одним из приоритетных направлений АУЯ, и подчеркнул, что совместно с посольством Венгрии был осуществлен ряд перспективных проектов.
Посол Венгрии в Азербайджане Виктор Седеркеньи назвал Камала Абдуллаева выдающимся ученым и другом своей страны.