AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzinin əməkdaşı XII Beynəlxalq Türk Dünyası Sosial Elmlər Konqresində iştirak edib
12.09.2014 00:00
AMEA Şəki Regional Elmi Mərkəzinin ümumi işlər üzrə direktor müavini, Gənc alimlər və mütəxəssislər şurasının sədri Rahim Həsənov avqustun 30-dan sentyabrın 6-dək Rusiya Federasiyası Tatarıstan Muxtar Respublikasının paytaxtı Kazan şəhərində keçirilmiş XII Beynəlxalq Türk Dünyası Sosial Elmlər Konqresində iştirak edib.
Kazan Federal Universitetində təşkil olunan beynəlxalq tədbirə Azərbaycanla yanaşı, Rusiya, Türkiyə, Özbəkistan, Qırğızıstan, Qazaxıstan və digər ölkələrin alim və mütəxəssisləri qatılıblar.
Konqresdə Rahim Həsənov “1917-ci il Rusiyada Fevral inqilabından sonra Azərbaycanda siyasi aktivliyin artması” mövzusunda məruzə ilə çıxış edib. Məruzədə XX əsrin əvvəllərində Azərbaycanın siyasi xadimlərinin Azərbaycan Cümhuriyyətinin yaranması uğrunda apardıqları mübarizədən bəhs olunub .

Associate of Sheki Regional Scientific Center attended XII International Congress of Social Sciences in Turkic World
12.09.2014 00:00
Deputy Director for general affairs of Sheki Regional Scientific Center chairman of Young scientists and specialists council Rahim Hasanov was attended XII International Congress of Social Sciences in Turkic World which was held in Kazan, Tatarstan (Russian Federation) on August 30-September 6.
Event organized in Kazan Federal University were attended scientists and experts not only from Azerbaijan but also from Russia, Turkey, Uzbekistan, Kirgizstan, Kazakhstan and other countries.