“Adlıq cümlələrdən adlara doğru” xatirələr kitabı nəşr olunub
AMEA-nın Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun Müasir Azərbaycan dili şöbəsinin baş elmi işçisi, Milli Məclisin Toponimika Komissiyasının daimi üzvü, professor Qara Məşədiyevin həyat və yaradıcılığına həsr olunmuş “Adlıq cümlələrdən adlara doğru” xatirələr kitabı çap olunub.
Nəşrə Qara Məşədiyevin 80 illik yubileyi ilə bağlı yazılmış məqalələr və alimin əsərlərinin siyahısı daxil edilib. Kitabın elmi məsləhətçisi akademik Möhsün Nağısoylu, tərtibçisi və redaktoru isə dosent Təhminə İsmayılovadır.
Qeyd edək ki, Qara Məşədiyev 2008-ci ildən Milli Məclisin Toponimika Komissiyasının daimi üzvüdür. O, 13 monoqrafiyanın, 150-dən çox elmi əsərin müəllifidir.

The book "Adlıq cümlələrdən adlara doğru" has been published. Book is dedicated to the life and work of the chief scientist of the department of modern Azerbaijan language of ANAS Institute of Linguistics after Nasimi, a permanent member of the Commission on toponymy of the Milli Majlis, Professor Meshadiyev Gara.
The book includes articles on Gara Meshadiyev’s 80th anniversary and a list of works by the scientist. Scientific adviser of the book is academician Naghisoylu Mohsun, editor of the book is assistant professor Tahmina Ismayilova.
Let's note that, Meshadiyev Gara is a permanent member of the Parliament's Toponymic Commission since 2008. He is the author of 13 monographs, more than 150 scientific works.