Azərbaycanda aparılan seysmoloji tədqiqatlar Dünya Bankı tərəfindən maraqla qarşılanıb
Dünya Bankının Avropa və Mərkəzi Asiya bölgəsi üzrə risklərin idarə edilməsi bölməsinin məsləhətçisi Mariya Markhvida və strategiyalar və əməliyyatlar bölməsinin böyük əməliyyatlar üzrə mütəxəssisi Hacı Hüseynov Respublika Seysmoloji Xidmət Mərkəzinin (RSXM) direktoru, AMEA-nın müxbir üzvü Qurban Yetirmişli ilə görüşüblər. Qonaqlara mərkəzin fəaliyyəti, aparılan kompleks seysmoloji tədqiqatlar haqqında ətraflı məlumat verilib.
Q.Yetirmişli bildirib ki, Azərbaycanda aparılan seysmoloji tədqiqatlar və alınan nəticələr Dünya Bankı tərəfindən maraqla qarşılanır.
Görüşdə, həmçinin Qafqaz regionunda seysmik riskin öyrənilməsi və Dünya Bankı ilə RSXM arasında gələcək əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edilib.

Seismological surveys conducted in Azerbaijan have been welcomed by the World Bank
Mariya Markhvida, Advisor to the World Bank's Risk Management Unit for Europe and Central Asia Region, and Haji Huseynov, Senior Operations Specialist at Strategy and Operations, met with Director of the Republican Seismic Survey Center, corresponding member of ANAS Gurban Yetirmişli. The guests were informed about the center's activity.
Seismological surveys and results obtained in Azerbaijan are welcomed by the World Bank, G.Yetirmişli said.
The meeting also discussed seismic risk in the Caucasus region and prospects for further cooperation between the World Bank and the RSSC.